10 Nisan 2014 Perşembe

Google Wear İle Akıllı Saat Uygulaması

Her ne kadar Google Glass adı verilen gözlük uzun zamandır teknoloji gündeminde olsa da, akıllı saatler maliyet ve kullanışlık açısından giyilebilir teknolojinin yaygınlaşacak ilk örneği olma yolunda daha kuvvetli bir seçenek olarak görünüyor. Çoğu marka da bu konuda kendi yorumunu ve teknolojik yaklaşımını ortaya koymaya çalışıyor.
Google'ın Android işletim sistemini Android Wear adıyla akıllı saatlere uygun olacak şekilde yeniden düzenlenmesi ise konuyu hızlandıracak önemli bir adım.
Küçük ekranların kendine özgü ihtiyaçları için özel olarak geliştirilebilen bu "giyilebilir" işletim sistemi, yalnızca köşeli değil yuvarlak ekranlara da hitap edecek. Böylece üreticiler klasik görünümlü akıllı saatler de tasarlayabilecek. Güzel haber: Google Maps uygulaması da bu yeni işletim sistemine uyumlu. Yani adres ararken hangi yöne gitmek istediğinizi bir kez tanımladıktan sonra haritayı kol saatinden takip edebileceksiniz.Sesle arama, Cromecast gibi cihazla içerik aktarma ve üçüncü parti uygulamaları çalıştırabilme işletim sistemlerinin güzel diğer örnekleri arasında.

Motorola ve LG Google'ın bu yeni işletim sistemiyle çalışan saatlerine dair görüntüleri paylaşmaya başladı bile.

Uzak doğulu üreticilerin de katılımıyla çok yakında gayet uygun fiyatlara satılan boy boy, çeşit çeşit akıllı saatin piyasayı dolduracağı kesin gibi. Android Wear işletim sisteminin geliştiricilere özel sürümünü developer.android.com/wear adresinden indirebilirsiniz. 

0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More