Hakkında

Dünya üzerindeki gelişmiş ülkelerin bilişime ne kadar önem verdiğini biliyoruz. En değerli şirketler sıralamasına bakıldığında BT şirketlerinin başı çektiği ortadadır. Bu şirketlerin hemen hemen hepsinin yazılım ağırlıklı çalışan şirketler olduğu görülmektedir.
Üniversite öğrencileri olarak "Yazılım Her Yerde" isminde faydalı ve etkili bir oluşum oluşturma gayreti içerisindeyiz.
"Yazılım Her Yerde" olarak çalışmalarımız:

  • Üniversiteler içerisindeki çeşitli bölümlerde bulunan arkadaşları yazılım hakkında bilinçlendiriyor ve bu platform içerisinde bizlerle beraber topluma faydalı olması için uğraş veriyoruz.
  • Toplumda yazılım hakkında farkındalık oluşturmak ana hedefimiz ve bunla ilgili etkileşimlerde bulunuyoruz.
  • Eğitim kurumlarında(lise,üniversite) yazılım hakkında bilgilendirme seminerleri ve eğitimleri veriyoruz. Lise ve üniversitelerde bunun için topluluklar oluşturuyoruz.
  • İnternet üzerinden birbirinden farklı bilişim konularını kapsayan ücretsiz online eğitimler düzenliyoruz.
  • Liselerdeki (özellikle teknik ve meslek liselerdeki) öğrencileri yönlendirmek referans oluyoruz, mentorluk yapıyoruz.
  • İnsanları bilişim konularında bilgilendiriyor ve bilinçlendiriyoruz.
  • Sektörlerde hangi yazılımlar kullanılıyor bunu hakkında araştırma yapıyor ve araştırma sonuçlarını  web sitesi ve sosyal medya ortamınlarımızda detaylı bir şekilde paylaşıyoruz.
  • Yazılımla ilgili gündemi takip ediyor ve olabildiğince bu sektördeki kişilerle web sitemiz üzerinden paylaşıyoruz.
  • İlgili sektörlerde olan kişilerle iletişime geçip yazılım konusunda onlara yardımcı oluyoruz. Yaptıkları işlerle ilgili bilgileri toplayıp, yazılım kullanmıyorlarsa işlerini kolaylaştıracak, daha fazla zaman kazandıracak ve daha teknolojik olacağı hakkında açıklamalarda bulunarak firmalarına yazılım geliştirilebileceğini anlatmaya çalışıyoruz. Mevcut bir yazılım kullanılıyorsa da yazılım hakkında bilgi alıp ekibimizdeki kişilerle "yazılım hakkında bilgilenip ilgili yazılım daha nasıl geliştirilebilir?" bunun gayreti içerine giriyoruz.
Topluma karşı olan yararlarımız faaliyetlerimiz özetle bu şekilde.

Peki bu platform içerisinde bulunan arkadaşlara oluşumun nasıl katkıları oluyor?
Yazılımla uğraşan arkadaşlar için: Çeşitli sektörleri tanıma,çevre edinme, fikirler geliştirme ve bunu ürüne dönüştürme. Yazılım geliştirme süreçlerinde destek alma. Gruplarla  birlikte proje geliştirme tecrübesi. Sektörle ilgili içerikler oluşturma ve bunu büyük bir platformda paylaşma. Sosyal sorumluluk alanında büyük bir yol kat etme imkanı. İş yaşamında bu oluşumun katkılarını hissetme.
Yazılım dışındaki arkadaşlar için: Sektörleri ile ilgili yazılım konusunda bilinçlenmek. Bilişim teknolojileri alanında bilgiler edinmek. Çeşitli sektörlerde bulunan kişilerle tanışma ve iş yapabilme fırsatı. Sektörle ilgili içerikler oluşturma ve bunu büyük bir platformda paylaşma. Yazılım projelerinde bilgi ve fikirleri aktararak projelerde yer alma. Bilişim sektörüne girme fırsatı.

Ayrıca sosyal aktiviteler düzenleyerek topluluk içerisindeki dayanışma ve kaynaşmayı üst seviyelere çıkarmayı amaçlıyoruz.

Bu oluşumda yer almayı istiyorsanız iletisim@yazilimheryerde.com üzerinden yukarıda sıraladığımız maddeleri göz önüne alarak hangi konuda bize yardımcı olacağınızı belirten bir mesajla iletişime geçebilirsiniz.

2 yorum:

deletedprofile dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Unknown dedi ki...

Farkindalik onemli basarilar.
mehmeterozkan.com

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More