20 Temmuz 2014 Pazar

Liselerle Olan Etkileşimimiz

Üniversite öğrencileri olarak YazılımHerYerde oluşumunu, 2014 yılının başlarında yapılandırmaya başladık ve bunu Türkiye'de bulunan bilişime gönül vermiş bütün arkadaşlarla birlikte ileriye taşımayı hedeflemekteyiz.
Amaçlarımızdan bir taneside liselerle etkileşime geçmektir. Liselere yönelik birtakım faaliyetler içerindeyiz. Bu faaliyetlerimiz şu şekildedir.

  • Liseleri(özellikle teknik ve meslek liseleri) elimizden geldiğince ziyaret ediyor ve bilişim konularını kapsayan seminerler veriyoruz. Nedir bu bilişim konuları? Yazılım kavramı ve yazılımın önemi, bilinçli internet kullanımı, sosyal medya, siber güvenlik vb. Seminer verdiğimiz liselerle ilgili bağlantılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.
  • Bilgisayar programlamayı öğrenmek isteyen, yazılım sektöründe kendini geliştirecek kişilere online eğitimler düzenliyoruz.
  • Facebook üzerinden gruplar kurarak ("X Lisesi-Yazılım Her Yerde" şeklinde), faaliyetlerimiz, bilişim teknolojileri ile ilgili güncel haberler, teknoloji ile ilgili konular hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor ve ilgili liseyle o grup üzerinden etkileşime, iletişime geçiyoruz.
  • Oluşumumuzdaki üniversite öğrencileri, liseli arkadaşlarımızı üniversite tercihleri ve yaşamı hakkında bilgilendiriyor onlara mentorluk yapıyor.
Eğer herhangi bir liseyle bağlantınız varsa(halen öğrenim görüyor olabilirsiniz,mezun olmuş olabilirsiniz), bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sonrasında facebook üzerinden ilgili gruplar oluşturarak ilgili liseyle etkileşime geçmeye başlayacağız.
İletişim adresimiz:iletisim@yazilimheryerde.com
Facebook adresimizi:facebook.com\yazilimheryerde

0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More