14 Temmuz 2014 Pazartesi

Düşünce Gücüyle Fotoğraf Çekimi!

Google'ın akıllı gözlüğü "Glass" için geliştirilen bir teknoloji düşünceyi eyleme dönüştürüyor. Kullanıcının çekeceği fotoğrafı düşünmesi ve bunu Twitter'da paylaşmaya niyetlenmesi yeterli olacak.

İngiltere merkezli This Place şirketinin geliştirilen MindRDR uygulaması, Google Glass'ı sahiplerinin düşünce gücü ile kullanmasına imkan veriyor. MindRDR, beyin dalgalarını takip eden Neurosky firmasının donanımı ve bu dalgaları eyleme dönüştüren bir Google Glass uygulamasından oluşuyor.
Donanım ve uygulama birlikte çalışarak kullanıcının beyin dalgalarından ne düşündüğünü anlamaya çalışıyor. Örneğin kullanıcı aklından fotoğraf çekmeyi geçirirse cihaz otomatik olarak Google Glass'a fotoğraf çek komutunu iletiyor.
Uygulama ve donanım birlikteliğiyle doğan bu çözüm aynı zamanda çekilen fotoğrafları Twitter'a da gönderebiliyor. Bu çözüm, sadece fotoğraf çekmek değil Glass ile gerçek dünya arasında düşünce gücü ile iletişim sağlayabiliyor.
MindRDR uygulaması ücretsiz olarak Glass'a yüklenerek kullanılabiliyor.
Kaynak: Al jazzera Türk

Giyilebilir teknolojiler gerçekten önümüzdeki dönemlerde hayatımıza etki edeceğe benziyor. Giyilebilir teknolojiler ile ilgili daha önce yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More