21 Şubat 2015 Cumartesi

POYRAZ (Tek Kartta Bilgisayar-Yerli Malı)

Yerli Tek Kartta Bilgisayar, POYRAZ, gömülü sistemler konusunda teorik ve pratik uzmanlığı olan Bilims'in araştırma, geliştirme ve testlerden geçmiş son ürünüdür.

2012 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi Teknopark (DEPARK)'ta çalışmalarını sürdüren ve gömülü sistemler konusunda teorik ve pratik uzmanlığı olan Bilims ekibi, ülkemizin ilk "tek kartta bilgisayar" ürününü olan POYRAZ'ı geliştirdi. 
Yerli Tek Kartta Bilgisayar, POYRAZ, TÜBİTAK tarafından geliştirilen milli Linux dağıtımı PARDUS için hazırdır. Ayrıca Android ve diğer Linux dağıtımlarını da destekler!
Poyraz'la, ister televizyonlarınızı akıllı TV/medya merkezi yapın, isterseniz ofis bilgisayarı yada mühendislik problemlerini çözebilen, çok düşük enerji tüketen bir sunucu kümesi...Kullanım limitleri sadece hayal gücünüz ile sınırlıdır!
Yerli Tek Kartta Bilgisayar, POYRAZ, standart bir masaüstü bilgisayar kasasının 80'de 1'i kadar enerji harcar. Ortalama yıllık enerji tüketimi 3TL'ye kadar düşebilir.
Ayrıca hiçbir hareketli parçası olmadığı için gürültü seviyesi 0dB'dir.
Yerli Tek Kartta Bilgisayar, POYRAZ, tüm versiyonlarında, Türkçe destek ile birlikte gelmektedir.
Yerli Tek Kartta Bilgisayar, POYRAZ'ın ilk versiyonu 4 çekirdekli işlemci, 1 GB DDR3 RAM ve 8 GB NAND hafızadan oluşmaktadır.
Ayrıca 1080p@30fps HMDI görüntü çıkışı, 10/100 ethernet, 2xUSB, LVDS, GPIO, MIPI, IR alıcı gibi birçok proje için kullanışlı giriş ve çıkışlara sahiptir.
POYRAZ, satışa hazır son ürün durumundadır. Fiyat rekabeti için gerekli olan tek adım seri üretim kapasitesidir. En büyük rakibimizin bizden tek farkı 100.000 (yüzbin) adetlik seri üretim girişidir.
Bu sebeple en uygun fiyat için destekleriniz çok önemlidir.
Yerli Tek Kartta Bilgisayar, POYRAZ, 12x7x3 cm boyutlarında dayanıklı kutusu ile gelmektedir. Kutusu, vidalı bağlantıları sayesinde düşmesi halinde bile POYRAZ'ı korur, dağılmaz.
Poyraz isminin verildiği cihaz, dünyada hızlı bir şekilde gelişen Internet of Things sektöründe kendisine güzel bir yer edinmeyi amaçlıyor.
POYRAZ projesini desteklemek için poyraz.io adresine giriş yaparak E-Posta adresiniz ile kayıt olmanız gerekmektedir.


0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More